Casa Praia Mongagua
När du bor i Casa Praia Mongaguá kan du besöka Parque Ecológico A Tribuna, som ligger ungefär 25 minuters promenad bort.
Praca de Eventos Dudu Samba ligger inom 3 km från den här villan, och Agenor de Campos ligger cirka 2 km bort. Denna villa erbjuder närhet till Praia Santa Eugenia (2,1 km) och Praia de Vera Cruz (3,1 km).
Badrumsfaciliteterna i Casa Praia Mongagua inkluderar också en separat toalett och en dusch.
Köksfaciliteterna på det här boendet inkluderar kylskåp, köksredskap och glas, och det finns också matplats. Villan ligger i närheten av restaurangen Sorvetes Pingo Doce Da Fruta, där gästerna kan njuta av olika måltider. Tågstationen Jurubatuba är belägen cirka 90 minuters bilresa bort.
- Lokala sevärdheter
- Parque Ecológico A Tribuna1,2 km
- Praia de Vera Cruz3,9 km
- Feira de Artesanato1,1 km
- santa eugenia2,4 km
- Iemanja1,2 km
- Praia Itaoca2 km
- Sao Paulo Beach1000 m
- Praca de Eventos Dudu Samba3,6 km
- Praia Santa Eugenia2,7 km
- Plataforma De Pesca Mongagua1,3 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats94 km
- Tågstationer
- Jurubatuba50 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Matbord
- Strykservice
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Praia Mongagua?
Ja, Casa Praia Mongagua erbjuder Wi-Fi. - ❓
Finns det ett kök på Casa Praia Mongagua?
Ett utrustat pentry finns på Casa Praia Mongagua. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till Casa Praia Mongagua?
Ja, husdjur är tillåtna på Casa Praia Mongagua. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Praia Mongagua?
Ja, en bubbelpool finns på Casa Praia Mongagua. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan?
I villan kan du utforska Mongaguás viktigaste landmärken, inklusive Parque Ecológico A Tribuna (2 km), Agenor de Campos (2,1 km) och Praca de Eventos Dudu Samba, som finns inom 10 minuters bilresa.